Koliažinė opera MAŽVYDAS RERKELTAS į 2021 m. lapkričio mėnesį

Data
Lapkričio 03 d. 18:00
 
Bilietų kainos
21-36  €
Režisierius

Kęstutis Stasys Jakštas

Libreto ir scenarijaus autorius – Arnas Ališauskas

Kompozitorius – Jonas Jurkūnas

Scenografas – Gintaras Makarevičius

Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė

Choreografė – Aušra Krasauskaitė

Projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas

Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas

Aktoriai

Solistai:

Mažvydas – Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas

Mažvydo mylimoji Marija – Monika Marija

Mažvydo sūnus Kasparas – Mantas Jankavičius

Mažvydo posūnis Kristupas – Rokas Laureckis

Mažvydo antroji žmona Benigna – Jovita Vaškevičiūtė ir Joana Gedmintaitė pakaitomis

Atlikėjai: Valstybinis ansamblis „Lietuva“ , simfoninio orkestro atlikėjai

Nuotraukos iš spektaklio

Gerbiami žiūrovai,

Dėl Covid-19 pandemijos, koliažinė opera "Mažvydas", turėjusi įvykti 2020 m. lapkričio 3 d. "Girstučio" kultūros centre, yra perkeliama į  2021 m. lapkričio mėn. 3 d.
Galioja 2020 m. kovo 24 d. ir rugsėjo 22 d. bilietai.

Ansamblis "Lietuva" nuoširdžiai atsiprašo už sukeltus nepatogumus.

 

Mylimo žmogaus netektis, dramatiški sprendimai ir tremtis – tai naujam gyvenimui prisikėlusi Martyno Mažvydo drama pagal Justiną Marcinkevičių, kuri po kovo 11-osios premjeros dar kartą atgyja muzikiniame spektaklyje – koliažinėje operoje „Mažvydas“. Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus.
„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai, taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė“, – po premjeros įspūdžiais dalinosi apstulbę žiūrovai.
Specialiai Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui susibūrė išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, Monika Marija, Mantas Jankavičius, Rokas Laureckis, Jovita Vaškevičiūtė ir kiti, kartu minint Justino Marcinkevičiaus 90-ąsias gimimo metines.
„Tai įkvepia patriotiškumo ir tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį. Šis pasakojimas atskleis, kokį lietuviškos raštijos palikimą šiandien turime, kaip jo pagrindu vystosi mūsų kalba ir išsaugo trapų mažos tautos identitetą. Projektas išskirtinis tuo, kad gimsta žanriškai visiškai naujas kūrinys, jis bus atliekamas netradicine maniera. Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio“, – teigia režisierius Kęstutis Stasys Jakštas.
Unikalus muzikinis spektaklis, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmo“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone.
Kiekviena valstybė, kiekviena tauta įprasmina savo pirmosios knygos nacionaline kalba gimimą kaip pamatinį egzistencijos ženklą. Kiekviena lietuvių karta grįžo, grįžta ir grįš prie Mažvydo „Katekizmo“ tekstų ir kontekstų, savaip juos suprasdama, reflektuodama, bet niekada nekvestionuodama mūsų pirmosios knygos vertės.
Ši projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ premjera yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl operoje „Mažvydas“ susijungs tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesys, kino filmams būdinga muzika ir populiariosios muzikos stilius.

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min. (du veiksmai, viena pertrauka)

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

Vyr. baletmeisteris – Edgaras Suprunas

Daugiau informacijos: www.ansamblis-lietuva.lt

Ant, 2020-03-17 10:10